Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václavka obecná (Armillaria mellea)

3. 5. 2012
Houba, která má svůj svátek.

 

 

Václavka, jeden z velmi vděčných houbařských objektů, neboť ve svém čase roste velmi hojně. Je to typická "pařezová" houba, jak slangově přezdíváme druhům, které mají za svou živnou "půdu" dřevo. Václavka si celkem nevybírá, zda se rozroste na odumřelých zbytcích, nebo se nabourá do zdravých živých dřevin. Ve chvíli, kdy na nich začne cizopasit, tak se stává nepřítelem stromů. A nenechejte se mýlit, i když se vám někdy bude zdát, že roste z hlíny, někde pod ní bude kus zahrabané větve, nebo kořen stromu.

 

 

 

Samozřejmě jste všichni velice  dobře pochopili, že se jmenuje václavka podle Václava - svátku, který udává hlavní období jejího růstu. Občas ji ale lze spatřit i začátkem léta, ale některé nálezy nebyly přesvědčivé, neboť si je houbaři spletli se šupinovkou kostrbatou (Pholiota squarrosa), což je houba hodně podobná, na rozdíl od václavky má chlupatou i třeň. Nesmíme taky zapomínat, že samotná václavka existuje v mnoha variantách a druzích, atlasy uvádějí od šesti až k dvaceti druhům. Pokud se ji ale naučíte znát a budete se držet zlaté zásady - co si nejsem jist, to radši nechám na pokoji, tak by se vám nemuselo nic stát. Přesto pozor, někteří lidé václavky moc dobře nesnáší, každopádně patří mezi houby, které je potřeba velmi dobře tepelně připravit. A kdybyste si zkusili václavku zakousnout za syrova, tak již první sousto vás odradí následnou stahující chutí s nakyselalým odstínem.

  

Klikněte si na nás!

Každopádně  je lepší si vybírat mladší kousky, někteří lidé sbírají jenom hlavičky, já osobně se noh nebojím, mohou zakřupat. Vyzkoušejte sami. A co si z takových hub připravit? Hlavičky jsou dobré do sladkokyselého nálevu, výborné jsou taky na guláš. Jednou mi zůstaly před vánoci v mrazáku dvě dávky, a jelikož jsem před silvestrem potřeboval vyprázdnit mrazák na další pochutiny, nacpal jsem je šestadvacátého při pečení kačeny do pekáče. Co to s káčou udělalo? Vyzkoušejte sami. Ale můžu vás ubezpečit, bylo to delikatesní!!!

Do těchto starších kousků bych už na jídlo nešel, ale na fotce se mi líbily!

  

Klikněte si na nás!

!!!Tato kategorie si v žádném případě nehraje na mykologickou poradnu, ani na vědecké pojednání, k tomu slouží klasické atlasy hub, jde pouze o nezávazné povídání "šialeného hubára" a všechna má poučení a rady, případně určení druhu jsou naprosto bez záruky a jen na vlastní nebezpečí!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zajímavé povídání

(Jarda, 26. 9. 2013 11:51)

bohužel obrázky nejdou otevřít :-(