Jdi na obsah Jdi na menu
 


*muzika*

Příspěvky

Předběžný playlist koncertu

1. 8. 2012

                     konajícího se u příležitosti mých padesátin 18. srpna 2012 ve 20:00                     v Balbínově poetické hospůdce.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Koncert laureátů soutěže Talent Prahy 5

7. 5. 2012

25. 1. 2011 v Národním domě na Smíchově v Praze.

Koncem loňského roku proběhl  již čtvrtý ročník soutěže Talent Prahy 5, který je věnován žákům Základních uměleckých škol tohoto pražského obvodu. A, jak mi potvrdil koncert vítězů, který se před týdnem uskutečnil pod záštitou MUDr. Angela Marinova, bylo z čeho vybírat. Mezi vítězi se objevili talentovaní studenti v oboru zpěvu, dirigování a nástrojové skupiny byly zastoupeny kytarou. Dalšími účinkujícími byli dva hosté ze Slovenska a Maďarska

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

František Tomášek a The Sebučedos v Balbínce ....

7. 5. 2012

Ve středu 11. 8. 2010 - smršť ve stylu SKA.

 

Středa jedenáctého srpna 2010 byla pro mně v mnoha ohledech velmi zvláštní a pokud vůbec mohu něco o ní říct, tak taky zároveň hektická a neukočírovatelná. Hledal jsem, zda nelze nalézti původ ve fázi měsíce, ale ze svých zkušeností vím, že na mě působí spíš období kolem úplňku, takže jelikož byl zrovna den předtím nov, nelze se na něj vymlouvat. Ani v horoskopech nebylo nic neobvyklého. Až jsem na to přišel! Byl to program na srpen v Balbínově poetické hospůdce. A v něm koncert kapely nazvané The Sebučedos s názvem SKA. Když jsem se dozvěděl, že prý jsou dva a jsou kapela, chtěl jsem se smát. Ale pouze do prvních tónů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Fis! Fis, paní docentko! Hrajte tam Fis!!!

7. 5. 2012

Aneb Jarní romance.

V úterý 25. 5. 2010 jsem se vydal prosluněnou Malou Stranou na procházku okolo Valdštejnské zahrady směrem k Malostranskému náměstí. Zkontroloval jsem věž Malostranské besedy, zjistil, že věž vypadá stabilně a samotná beseda po úvodních zahřívacích kolech už jede  na plné obrátky. Pozdravil jsem se se svatým Mikym a zavzpomínal na staré časy, kdy jsem tam několikrát hrál. Pak jsem to vzal Karmelitskou okolo kostela Panny Marie Vítězné, ze kterého na mně rozverně, až laškovně, juklo Pražské Jezule a než jsem se stačil vzpamatovat, narazil jsem hlavou do Českého muzea hudby, cíle mé toulky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Balbínka ... a tak různě.

7. 5. 2012

O Oldovi, Geniálním Guvernérovi a nedostatku času.

Tak už je to deset dní, co jsme dohráli v Balbínce náš koncert, na který jsem zval. Si nemyslete, že jsem se zas až tak úplně flákal, když teda nepíšu. Je pravdou, že má pracovní vytíženost v tomto měsíci je neskutečná, nakupily se nám v začátku měsíce na aréně hokeje - spousta hokejů. NHL, Liga mistrů i naše extraliga. A kolegáček si vzal dovolenou. Již pozítří budu mít splněn na tenhle měsíc pracovní úzus, takže pak se budu jenom flákat! Ale konečně se dostávám k jádru věci.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Koncert Jethro Tull pod Hradem Loket, co tomu předcházelo a jak to nakonec všechno dopadlo - I

7. 5. 2012

Vidět Jethro Tull a umřít - absurdní, ale hlavně absolutní drama - prolog.
 
(psáno 24. 6. 2008)

Znáte to, co svět světem stojí - teda co si pamatuju - říkalo se, vidět Neapol a umřít. To bych tady nebyl už nejmíň osmatřicet let, do Neapole jsem se podíval v sedmi letech při návratu z ročního pobytu v Portugalsku. Když jsem se v patnácti díky bráchovi poprvé setkal s nahrávkami Jethro Tull, byl jsem unešen a postupem času jsem je zařadil na pomyslném žebříčku svých hudebních idolů na první místo v zahraniční tvorbě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Koncert Jethro Tull pod Hradem Loket, co tomu předcházelo a jak to nakonec všechno dopadlo - II

7. 5. 2012

Vidět Jethro Tull a umřít - absurdní, ale hlavně absolutní drama - dějství první.

Uběhlo pár měsíců a přišel den "D". Nebo teda spíš předvečer onoho kýženého dne. Hned po práci jsem naběhl na zkoušku s kapelou, to víte, cvičit a zkoušet se musí, to dá rozum. Obzvlášť pokud se blíží koncert - je tuto neděli v Balbínce!

Jelikož mi na poslední chvíli vybouchl odvoz na Loket, provolávám celé odpoledne známé, kdo by mohl mít volné místo, nakonec mě Petr uklidní: "Nic se neděje, pojedeš s náma, místo se prý najde." David, který s námi, jako host na Balbínku, zkouší Locomotive  Breath, známou to píseň Jethro Tull, mi vysvětlí, kde se máme sejít. Píšu SMS Kubovi, kterého jsem sháněl odpoledne kvůli místu v autě, že už jej nepotřebuji, že mám odvoz zajištěn. A po zkoušce už jenom - čau, půjdeme spát, abychom byli svěží na ráno!

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Koncert Jethro Tull pod Hradem Loket, co tomu předcházelo a jak to nakonec všechno dopadlo - III

7. 5. 2012

Vidět Jethro Tull a umřít - absurdní, ale hlavně absolutní drama - dějství druhé

Právě se dozvídám, že mí přátelé z Moravy zůstávají až do večera v Karlových Varech a přijedou teprve v sedm před koncertem. Těšil jsem se na ně, i na to, že knihu překladů textů nechám někým z vyvolených podepsat, ale jelikož je v době příhodné ještě ve Varech, vzdávám tuto myšlenku jako bezpředmětnou. Jenom doufám, že přijedou včas, mají i můj lístek, navíc lituji, že se neseznámí s ostatními ...

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Koncert Jethro Tull pod Hradem Loket, co tomu předcházelo a jak to nakonec všechno dopadlo - IV

7. 5. 2012

Vidět Jethro Tull a umřít - absurdní, ale hlavně absolutní drama - intermezzo

Celý Loketský amfiteátr se postupně zaplňuje hudebněchtivými fanoušky a atmosféra houstne očekáváním. To už se mi hlásí Jasmína s ostatními, místo v předních řadách s fan clubem již nevychytali, musíme se tedy smířit se vzdálenějším místem ve vyšších řadách přírodního areálu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0

Koncert Jethro Tull pod Hradem Loket, co tomu předcházelo a jak to nakonec všechno dopadlo - V

7. 5. 2012

Vidět Jethro Tull a umřít - absurdní, ale hlavně absolutní drama - dějství třetí.

A potom to přišlo. Nadšení publika neznalo mezí. A s prvním zpěvem rozptýlil Ian Anderson poslední pochyby o tom, zda bude indisponován. Byli jsme svědky naprosto dokonalého výkonu naprosto dokonalé kapely. Jestli někdo ode mne očekává nějaké odborné vyjádření, nebo recenzi koncertu, bude zklamán.

 
Celý příspěvek | Rubrika: *muzika* | Komentářů: 0