Jdi na obsah Jdi na menu
 


Argoneum - budoucnost v investicích na bázi masternode

1. 10. 2018

Z Česka míří na světový kryptoměnový trh nová masternodová platforma Argoneum. Převážně český tým vývojářů vsadil na vývoj masternodové platformy „na jeden klik“.

Co je vlastně masternode? Je to decentralizovaná síť uzlů, která nad rámcem jednoduchých transakcí plní další specifické funkce. Jednotlivé masternody mezi sebou navzájem komunikují, čímž vytváří decentralizovanou síť. Celý tento systém, vyvinutý na bázi Linuxu se ovládá jednotlivými příkazy, které mohou být pro laika, i přes podrobné návody dosti složité. Masternode využívají např. mince dasch (DASCH), či (XZC) - zcoin.

Projekt Argoneum je založen a vyvíjen na základě původního nápadu projektu ARGO coin, který po slibném začátku a přílivu investorů do projektu skončil po čtyřech měsících vybráním investic a zmizením celého ARGO týmu. S tím se ale rozhodli nesmířit někteří podílníci a rozhodli se v realizaci masternodové platformy pokračovat a dotáhnout ji do zdárného konce.

argo-sit.png

Argoneum je tedy projekt zaměřený především na poskytování hostingu, sdílení, vytvoření investiční platformy a směnárny na bázi masternode. A to vše zjednodušené tak, aby platformu mohli bez obav a komplikací užívat i naprostí začátečníci, zproštěni nutnosti používání složitých linuxových příkazů, tedy „jedním klikem“.

Pozitivní na celém projektu je i postoj vývojářského týmu k celému projektu. Tým Argoneum tvoří jedni z prvních investorů staré mince Argo. Pád původního projektu stmelil zdravé jádro investorů a dal vzniknout novému týmu. Většina členů je z České republiky. Tým má vlastní webové vývojáře, administrátory systému Linux, grafické návrháře, překladatele a několik subdodavatelů.

argo.jpg

Jak se bude projekt vyvíjet, bude narůstat i počet členů realizačního týmu. Argoneum se chystá v první polovině roku 2019 na registraci jako obchodní společnost v České republice. Samotné mince budou emitovány na mnoho dalších let s každoročním snížením o 25 %. Jako společnost s globálním dosahem rozjíždí celý projekt v anglické verzi, ale chystá se samozřejmě i česká verze pro nás, domácí investory.

Nezanedbatelný je i přístup k bezpečnosti celého projektu. Samozřejmostí bude 2FA (2 faktorová autentizace), automatická notifikace při přihlášení do systému. V rámci četných bezpečnostních opatření kladou tvůrci důraz i na výběr mincí, se kterými bude platforma pracovat. Důvěryhodnost mincí prověří nejen jejich historie a úroveň její čistoty a dohledatelnosti, ale hlavně bude muset splňovat požadavky na autentizaci KYD (Know Your Developer). KYD je projekt, který ověřuje identity developerů jiných projektů a bojuje tak proti hlavnímu nešvaru doby a to jsou podvodné projekty anonymních týmů. https://kydcoin.io

Při pohledu na snahu vývojářů se nabízí logická otázka. Povstane Argoneum jako bájný Fénix z popela a přinese nové možnosti a investiční příležitosti? Doufejme že ano a že se projekt českého týmu zařadí mezi úspěšné a přínosné počiny ve světě kryptoměn.

V současné době si ještě můžete koupit původní mince ARGO na CryptoBridge, CoinExchange a Graviex. Ty vám budou během plánovaného hard-forku vyměněny za nové mince argoneum.

Více na: https://argoneum.net/, https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038465.0

Tento článek byl zpracován na základě žádosti jednoho z tvůrců a neslouží jako investiční doporučení. Každý z vás by si měl před jakoukoli investicí udělat svůj nezávislý průzkum.