Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přichází čas Pána tance - LORD OF THE DANCE

3. 6. 2017

05.05.2017, 14:20

Souboj dobra se zlem - to je hlavním motivem tanečního představení skupiny irského tance, seskupeného okolo tanečníka, choreografa Michaela Flatleyho.

Foto zdroj: www.o2arena.cz

13.5.2017 přichází na pódium O2 arény v Praze velkolepé představení Lord Of The Dance: Dangerous Games. Ještě ani nedozní valčíkové melodie orchestrální show pod taktovkou André Rieu, a již se bude přestavovat hala pro taneční vystoupení čtyřiceti skvělých tanečníků a jejich Nebezpečné hry, odkazující na irskou mytologii a folklór.

Na nejnovější zpracování již dvacetiletého projektu se Michael Flatley spojil s hudebním skladatelem, Gerardem Fahym, pocházejícím z Ballinakill, v hrabství Galway v Irsku. Je to oblast dodnes ctící tradice a dědictví předků. Z irského podhoubí, ovlivněného keltskými kořeny vychází i jeho hudba, postavená na melodiích houslí a flétny. Efektní zadní projekce, vizuální i zvukové efekty pomáhají dokreslit pohádkový děj, ve kterém není nouze o víly, jednorožce, snový svět, který naruší vpád zlých sil, v podobě Dona Darche - Pána temnot. Ten se svou družinou chce zničit planetu Irsko i se všemi jejími obyvateli. Velmi symbolická je scéna, kdy malého skřítka, hrajícího na flétnu, aby uklidnil bouři, zaskočí Don Darche, flétnu mu sebere a zlomí, aby jej připravil o jeho čarovnou moc. V tom přichází na obranu dobra Pán tance, zlého Pána temnot odežene, flétnu zachrání a spravenou ji vrací skřítkovi, společně s nadějí, že dobro nakonec zvítězí .....

Celý článek na: 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář